Rady a tipy | Plastová okna a plastové dveře vysoké kvality
Otherm trade

MENU
Nacházíte se: Rady a tipy
 

Údržba plastových, dřevěných a hliníkových oken


Zde jsme pro Vás připravili jednoduchý návod jak udržovat plastová, dřevěná a hliníková okna.Jelikož je potřeba údržby nových oken minimální a velmi jednoduchá, tak ji zvládne každý svépomocí, ale toto jednoduché ošetřování oken se Vám odvděčí jejich dlouhověkou spolehlivostí.
 
V našich podmínkách, kdy jsou okna znečišťována především povětrnostními vlivy a prachem z vnější částí a kouřem, prachem a výpary z vnitřní strany oken by mělo být prováděno základní očištění rámů a skle oken 2xročně
 

Čištění plastových a hliníkových oken

1 - do 14 dnů po montáži oken je důležité odstranění ochranné folie z rámů a odstranění identifikačního štítku ze skla(štítek ze skla okna je dobré schovat pro případnou budoucí identifikaci skla)
 
2 - očištění rámů plastových a hliníkových oken provádíme z vnitřní i vnější strany mýdlovou vodou(vodou s přídavkem běžných čističů oken) a poté je opláchneme čistou vodu.Nejlepšího výsledku dosáhneme, pokud rámy ještě vytřeme do sucha měkým hadříkem.
 
3 - těsnění je třeba čistit výhradně jemnými čistícími prostředky.Pro stálou pružnost těsnění je možné toto přetřít vazelínou.
 
4 - omývání klik provádíme teplou vodou a jemným hadříkem
 
5 - k čištění skel nikdy nepoužíváme hrubé nástroje jako jsou drátěnky, kartáče, nože, žiletky atd. z důvodu možného způsobení škrábanců na skle.Skla vždy omýváme vodou s čističem skel.Nikdy na skla nepoužíváme alkalické mycí roztoky, detergeny a kyseliny obshující fluor.Tyto roztoky mohou naleptat povrchy skel a tím skla poničit 
 
Údržba plastových, hliníkových a dřevěných oken 1x ročně
 
1 - kování v závislosti na používání čistíme 1-2x ročně pro zachování lehkého chodu dobré funkčnosti takto :  očistíme od nečistot jemným malým kartáčkem, či hadříkem a poté promažeme olejem.Okna pak několikrát zavřeme a otevřeme pro protečení oleje do všech dílů kování. 
 
2 - vždy je třeba kontrolovat odvodňovací otvory plastových a hliníkových oken a případné nečistoty odstranit 

3 - těsnění : těsnění je vhodné cca. každé 2 až 3roky potřít vazelínou s navlhčeným hadříkem

 
  07 | 06 | 2021

Letní akce 2021

Letní akce 2021

Zahajujeme "letní slevy" na plastová okna a dřevěná eurookna. Čerpejte výhodné letní ceny. Platnost akce 21.6.2021-21.9.2021

  25 | 01 | 2018

Zimní slevy 2018

reference okna, dveře reference okna, dveře reference okna, dveře reference okna, dveře
Zobrazit klasicky
Zobrazit mobilní verzi