Otherm trade

MENU
Nacházíte se: Rady a tipy
 

Údržba plastových, dřevěných a hliníkových oken


Zde jsme pro Vás připravili jednoduchý návod jak udržovat plastová, dřevěná a hliníková okna.Jelikož je potřeba údržby nových oken minimální a velmi jednoduchá, tak ji zvládne každý svépomocí, ale toto jednoduché ošetřování oken se Vám odvděčí jejich dlouhověkou spolehlivostí.
 
V našich podmínkách, kdy jsou okna znečišťována především povětrnostními vlivy a prachem z vnější částí a kouřem, prachem a výpary z vnitřní strany oken by mělo být prováděno základní očištění rámů a skle oken 2xročně
 

Čištění plastových a hliníkových oken

1 - do 14 dnů po montáži oken je důležité odstranění ochranné folie z rámů a odstranění identifikačního štítku ze skla(štítek ze skla okna je dobré schovat pro případnou budoucí identifikaci skla)
 
2 - očištění rámů plastových a hliníkových oken provádíme z vnitřní i vnější strany mýdlovou vodou(vodou s přídavkem běžných čističů oken) a poté je opláchneme čistou vodu.Nejlepšího výsledku dosáhneme, pokud rámy ještě vytřeme do sucha měkým hadříkem.
 
3 - těsnění je třeba čistit výhradně jemnými čistícími prostředky.Pro stálou pružnost těsnění je možné toto přetřít vazelínou.
 
4 - omývání klik provádíme teplou vodou a jemným hadříkem
 
5 - k čištění skel nikdy nepoužíváme hrubé nástroje jako jsou drátěnky, kartáče, nože, žiletky atd. z důvodu možného způsobení škrábanců na skle.Skla vždy omýváme vodou s čističem skel.Nikdy na skla nepoužíváme alkalické mycí roztoky, detergeny a kyseliny obshující fluor.Tyto roztoky mohou naleptat povrchy skel a tím skla poničit 
 
Údržba plastových, hliníkových a dřevěných oken 1x ročně
 
1 - kování v závislosti na používání čistíme 1-2x ročně pro zachování lehkého chodu dobré funkčnosti takto :  očistíme od nečistot jemným malým kartáčkem, či hadříkem a poté promažeme olejem.Okna pak několikrát zavřeme a otevřeme pro protečení oleje do všech dílů kování. 
 
2 - vždy je třeba kontrolovat odvodňovací otvory plastových a hliníkových oken a případné nečistoty odstranit 

3 - těsnění : těsnění je vhodné cca. každé 2 až 3roky potřít vazelínou s navlhčeným hadříkem

 
  06 | 10 | 2016

Podzimní slevy plastových a dřevěných eurooken

Zahajujeme "podzimní slevy" na plastová okna a dřevěná eurookna. Čerpejte výhodné podzimní ceny. Platnost akce 10.10.2016-30.11.2016

  13 | 04 | 2016

Mimořádná jarní AKCE

Využijte naší mimořádné "Jarní AKCE" platné do konce května 2016

reference okna, dveře reference okna, dveře reference okna, dveře reference okna, dveře
Zobrazit klasicky
Zobrazit mobilní verzi